X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه 28 مهر 1391 @ 13:51

نقاشی با مهر تاریخ

برای ترسیم یک منظره حتماً لازم نیست که از قلم و رنگ استفاده کرد با کمی خلاقیت می توان از ابزار های دیگر برای نقاشی استفاده کرد.
 

«فردریکو پیتریا» هنرمندی است که راه جالبی برای کشیدن نقاشیهای خود پیدا کرده، روشی که تا کنون توسط کسی استفاده نشده و منحصر به او است.

این هنرمند ابتدا سوژه کار خود را از بین عکسها انتخاب می کند و سپس با استفاده از یک مهر تاریخ زن و استامپ نقاشیهای خود را به وجود می آورد.


ادامه مطلب ...
جمعه 21 مهر 1391 @ 00:09

انگل زبان خوار

شاید خیال کنید این عکس متعلق به یک فیلم فضایی است! نه. این یک انگل است!


http://s1.picofile.com/file/7525065050/408217_340570552701391_830440150_n.jpg


انگل Cymothoa exigua که به فارسی به آن نام انگل زبان خوار داده اند، انگلی سخت پوست میباشد که برای بقای خود اقدام به دُزدیِ زبان می کند. این نوع انگل در گونه ای از ماهی ان خالدار در سواحل کالیفورنیا پیدا شده است. انگل زبان خوار وارد آبشش ماهی شده و خود را به زبان ماهی می چسباند. انگل به محض اینکه به زبان متصل می شود شروع به مکیدن خونِ ماهی می کند. درنهایت زبان به دلیل کمبودِ خون می میرد و شُل می شود و پس از مدتی می افتد. با جدا شدن زبان، انگل خودش را به باقی مانده ماهیچه های زبان می چسباند.

انگل پس از اینکه خود را جایگزین زبان کرد برای تغذیه خود هم از خونِ ماهی استفاده می کند و هم از باقی مانده غذایی که در دهان ماهی بجا می ماند. انگل آسیب زیادی به ماهی نمی رساند و ماهی هم از اینکه عملکرد زبانش را موجودی بجز زبانش انجام دهد عیبی نمی کند. انگلِ زبان خوارِ ۳ تا ۴ سانتی متری تنها گونه شناخته شده ی انگل است که به یک عضو حمله می کند و خود را جایگزین آن می کند.
http://7zero-fa.blogspot.com

یکشنبه 16 مهر 1391 @ 00:56

عجیب ترین فرارها از زندان

فرارهای بزرگ را در فیلم ها دیده ایم ولی بعضی از آن ها در واقعیت رخ داده اند و در ادامه این مطلب به بررسی جالب ترین این فرارها می پردازیم. 


http://chekhabaronline.ir/images/position36/2012/10/prison.jpg


 

1- کرجی ساخته شده از بارانی

طولانی ترین و بهترین فرار از زندان متعلق به سال 1962 است وقتی دو زندانی توانستند از زندان معروف آلکاتراز که در جزیره ای در سان فرانسیکو واقع است فرار کنند. شیوه ی فرار آنها به نظر باور نکردنی می آید. آنها از بارانی زندانی ها برای خود کرجی ساختند تا بتوانند با آن خود را به ساحل برسانند.

البته فرانک موریس، جان و کلرنس انگلین ابتدا به مدت یک هفته مشغول کندن دیوار بتنی سلول شان بودند. آنها جدای از قاشق از یک مته هم استفاده کردند. مته ای که آن را با موتور جارو برقی درست کرده بودند. از طریق هواکشها به سقف ساختمان رسیدند و از آن جا توانستند از محوطه زندان خارج شوند. برای این که نگهبانان از فرارشان مطلع نشوند چیزی شبیه سرشان درست کردند و آن را در تختخواب گذاشتند.

تا امروز کسی خبری از آنها ندارد. تنها اثری که از آنها به دست آمده بخش هایی از کرجی شان است که کنار ساحل پیدا شده است. شاید هم اصلا سالم به ساحل نرسیده و در آبهای اقیانوس آرام غرق شده باشند.

ادامه مطلب ...
سه‌شنبه 11 مهر 1391 @ 12:19

حشره ی عجیب الخلقه برگی

تعجب نکنید شکل زیر متعلق به برگ یک درخت نیست بلکه متعلق به گونه ای از حشره بنام حشره برگی یاPhylliidae استاین حشره به سختی از برگ درختان تشخیص داده می شود و حتی خود حشره شناسان نیز گاهی در تشخیص این حشره از برگ درخت دچار مشکل می شوند و به خوبی عمل استتار را بلد است! این موجود را می توان تواناترین موجود بروی زمین در عمل استتار دانشت حتی نحوه راه رفتن این حشره نیز به گونه ای است که تشخیص آن از برگ درختان معمولی بسیار سخت است.

زیستگاه اصلی این جاندار مناطق در مناطق جنوب و جنوب شرقی آسیا به سمت استرالیاست. این حشره معمولا 8 سانتی متر طول دارد و دارای بدنی پهن است. بدن این حشره به گونه ای است که حتی رگ برگ های گیاهان نیز به خوبی بر روی آن قابل مشاهده است حتی در برخی از گونه های این حشره قسمت های کناری بدنش به رنگ قهوه ای دیده می شود که دقیقا شبیه برگ جویده شده درختان به نظر می رسد.این حشره جالب نیز توانایی ترمیم بازوهای از دست رفته خود را نیز دارد. نوع ماده این حشره دارای کمری پهن تر و نوع نر این حشره نیز دارای کمری باریک تر می باشد. ماده ها تخم خود را به شکل زایده های کوچکی شبیه به مدفوع قرار میدهند و تخم ها در بازه زمانی بین 3 تا 12 ماه به حشره تبدیل می شوند و در سه تا چهار ماهگی نر یا ماده بودن آنها مشخص می شود. حشره ماده در صورت عدم حضور حشره نر می توانند به روش parthenogenesis تخم گذاری کنند که مدت زمان بیشتری را برای تولید مثل می برد حتی بیشتر از 12 ماه! این حشره در هربار تخم ریزی می تواند تا 680 تخم بگذارد.

این جاندار هم اکنون 47 میلیون سال است که بروی زمین زندگی می کند!

جمعه 7 مهر 1391 @ 10:30

An Office in the Forest


Selgas Cano – Madrid

This offices some of the biggest companies in the world, but when it comes to making awesome offices, size doesn’t matter. This must be one of the most relaxing offices to work in, because you’re half underground, and half above ground, with views out into the woods. This is Selgas Cano Office, which was designed by Iwan Baan and is situated in a forest, near Madrid, in Spain


http://s1.picofile.com/file/7512762896/3492011132_1e56a38dee_o.jpg


http://s3.picofile.com/file/7512762682/3492011640_d6e7d061b8_o.jpg


سه‌شنبه 4 مهر 1391 @ 00:20

آبی بلژیکی

http://s3.picofile.com/file/7509970428/388774_483451131674785_870409486_n.jpg


آبی بلژیکی یا Belgian Blue نامی است اطلاق شده به گونه ای از گاوهای دارای ماهیچه های عظیم الجثه که اولین بار در قرن نوزدهم در قسمتهای شمال و مرکز بلژیک دیده شد. این گاوها بدلیل وجود نقاط آبی-خاکستری رنگی که گاهاً از سفید تا مشکی نیز متغیر است به این نام خوانده می شوند.


دلیل بوجود آمدن این ماهیچه های بزرگ در این حیوانات جهش ژنی است که مسئول رشد ماهیچه در گاو است. این جهش ژنتیکی همچنین باعث چربی سوزی در گاوها شده که نتیجه آن تولید گوشت کم چرب و باکیفیت است و همچنین زایمان طبیعی را نیز برای گاوهای ماده بسیار دشوار می کند، بطوری که اکثر زایمان ها بصورت سزارین انجام می گیرد.

http://7zero-fa.blogspot.com