یکشنبه 15 اسفند 1389 @ 21:21

تصاویر تأمل برانگیزی که اشک خیلی ها را درآورد

یک ماده شیر پس از شکار کردن یک بز کوهی آفریقایی متوجه حامله بودن آن می شود و به جای خوردن شکار خود سعی می کند بچه درون شکم بز کوهی را نجات دهد. به گزارش بازتاب آنلاین به نقل از وبسایت آقای Grey van der walt (منبع اصلی عکس‌ها) داستان واقعی این تصاویر عجیب و تکان دهنده در دنیای وحش این است:
یک صبح سه شنبه در حالی که عکاس به همراه تیم همراهش برای یافتن رد پایی از شیرها به سمت جنوب Madikawe حرکت می کنند به طور کاملا غیر منتظره با لاشه یک بز کوهی و شیری در حال نفس نفس زدن در کنار لاشه او روبرو می شوند. شیر که مشخص است تازه شکار خود را بر زمین زده است کنار لاشه حرکت می کند. اما بر خلاف آنچه انتظار می رود، شیر ماده شکار خود را نمی خورد. عکاس که از دور شاهد این ماجراست شروع به تصویر برداری می کند. شرح تصاویر این حادثه نادر را به ترتیب تصاویر بخوانید

تصاویر تأمل برانگیزی که اشک خیلی ها را درآورد1. ماده شیر و لاشه شکاری که تازه از نفس افتاده است.


2. اولین کار شیر بعد از شکار دریدن شکم شکار است. این را در تمام کتاب های جانورشناسی می توانید بیابید!


3. تا اینجا همه چیز مانند کتابهایی که خوانده ایم پیش می رود. دوستان من نیز در اتومبیل توسط دوربین دوچشمی و فیلمبرداری مشغول تماشای صحنه هستند. و ما این طور تصور می کنیم که شیر در حال خالی کردن محتویات شکم شکار خویش است. که ناگهان یکی از دوستان من فریاد می زند: آن محتویات شکم نیست!

4. و اینجا بود که ما متوجه شدیم بز کوهی آفریقایی کشته شده حامله بوده است.


5. و حالا در مقابل خود شیری را می بینم که طعمه کشته اش حامله بوده است. در این مواقع شیرها به کار خوردن خود ادامه می دهند البته اگر مشکلی پیش نیاید. و اما از اینجا به بعد بود که ما را به حیرت واداشت... ماده شیر جنین بز کوهی را به آرامی به زمین گذاشت و شروع به بوییدن او کرد.


6. زبان زدن برای یک ماده شیر و در موقعیت او بسیار عجیب بود. او از اتفاقی که افتاده بود سخت متحیر و مات و مبهوت بود. به اطراف خود نگاه می کرد تا ببیند آیا کسی برای کمک کردن هست...


7. بعد از مدتی ماده شیر به خالی کردن محویات شکم بز کوهی ادامه داد و در تمام مدت اینطور به نظر می رسید که سعی می کند تا حد امکان از جنین دور باشد...


8. بعد از مدتی دیگر و در حالی که هنوز هیچ قسمت از بند شکار خود را نخورده است، مجددا توجه اش به سمت جنین می رود و به آرامی او را از زمین بلند می کند.


9. او ایستاده است در حالی که جنین بز کوهی در دهانش است و برای مدتی به اطراف نگاه می کند. به همه جهت ها، شاید برای یافتن چیزی... و بعد از چند دقیقه به آرامی به سوی بیشه ای که در نزدیکی شکارش است حرکت می کند.

10. او مجددا می ایستد و جنین را به آرامی بر زمین می گذارد. و در تمام مدت با نگاهی هیجان زده و عصبی به اطراف نگاه می کند. سپس با نوک بینی به جنین ضربه می زند و به آرامی او را درست مانند توله هایش از پشت گردن میگیرد و بلند می کند...

11. او مجددا به اطرف نگاه می کند و به آهستگی به سمت بیشه می رود... با دقت به سمت بیشه زار پیش می رود جایی که تصمیم دارد جنین را در آنجا بگذارد. چندین بار به جنین ضربه می زند و در تمام مدت با حالتی نگران به اطراف نگاه می کند شاید انتظار کمکی یا خطری را می کشد...


12. بعد از چند دقیقه دوباره به سمت لاشه شکاری بر میگردد که هنوز چیزی از آن را نخورده است. کنار او می ایستد و سپس به آرامی همانجا دراز می کشد. شیر ماده به چه چیزی می اندیشد؟ چرا او این چنین عمل کرد؟
طبق گفته آقای Grey van der walt عکاس این صحنه شگفت آور، این یکی از عجیب ترین و خارق العاده ترین صحنه هایی بوده است که در حیات وحش و درطول عمر خود مشاهده کرده است.
نظرات (3)
خبرگزاری هنر - آرت نا ||
یکشنبه 15 اسفند 1389 ساعت 23:12
«آرت نا» خبرنگار افتخاری می پذیرد

آژانس خبری تحلیلی هنر «آرت نا» در راستای اطلاع رسانی دقیق و هوشمندانه برای کلیه هنرمندان کشور و جهان، بر اساس سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد از بین علاقه مندان به حوزه هنر اقدام به جذب تعداد محدودی خبرنگار افتخاری با شرایط ذیل نماید:
متقاضیان ضمن پر کردن فرم و اعلام موافق با اصول و قوانین «آرت نا» از طریق اینترنتی نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از طریق پست الکترونیکی آن را به آدرس یاد شده ارسال نمایند تا برای تکمیل اطلاعات و همچنین انجام مراحل ثبت نام با شما تماس حاصل شود.
پست الکترونیکی: info@artna.ir
cartooniran@gmail.com
روابط عمومی آرت نا
امتیاز: 0 0
نرگس ||
یکشنبه 15 اسفند 1389 ساعت 23:38
سلام
مطلب عالی بود
به نظر من چون یه ماده شیر بود این کارو کرد اگه یه نر بود ممکن بود جنین رو هم بخوره...
امتیاز: 0 0
فرزاد ||
شنبه 4 خرداد 1392 ساعت 23:09
این همه معجزه؛ خیلی بنی اسرا ییلی ها دنبال معجزند هنوز.
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد