یکشنبه 9 مرداد 1390 @ 22:18

ده تا از پر سرعت ترین تصادفات جهان !

برای نشستن پشت فرمان سوپراتومبیلها یا خودروهای خاص همیشه باید به توانمندی های آنها و قدرت خروجی موتور بی اعتنا بوده و تسلط کافی برروی اعصابتان داشته باشید! زیرا فشردن پدال گاز در نهایت چیزی جز بروز سوانح شدید و مرگبار در بر نخواهد داشت. در این مقاله به بررسی 10 تصادف با سرعت های جنون آمیز می پردازیم که یا در کمال خوش شانسی راننده و سرنشین زنده مانده اند و یا اینکه به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده اند.


گاهی اوقات بهای فشردن پدال گاز چیزی فراتر از انتظار آدمی است!10- سرعت تصادف : 209 کیلومتر در ساعتاین تصادف در جاده های فرانسه و توسط یک دستگاه فراری f360 با سرعت 209 کیلومتر در ساعت رخ داد که درکمال ناباوری راننده و سرنشین کناری جان سالم از مهلکه به در بردند.9- سرعت تصادف : 217 کیلومتر در ساعت

ب ام و 528 مدل 1998 در حالی که باسرعت 217 کیلومتر در حال حرکت بود، تایرش می ترکد و راننده کنترل خود را از دست می دهد. اتومبیل با دیواره های گاردریل اتوبان برخورد نموده و سپس واژگون می شودکه متاسفانه مالک و سرنشینان جان خود را از دست می دهند.


8- سرعت تصادف : 217 کیلومتر در ساعت


نمونه اتفاقی که برای 528 رخ داد برای یک دستگاه SLK با همان سرعت مشابه 217 کیلومتر در کشور آلمان رخ می دهد و مرسدس بنز به صورت مستقیم با درخت برخورد کرده و از هم متلاشی می شود.


7- سرعت تصادف : 225 کیلومتر در ساعت

تنها سرعت 225 کیلومتر کافی بود تا راننده شورولت کوروت در دالاس در بزرگراه دچار سانحه شدید رانندگی شود و خوشبختانه پیش از آتش گرفتن خودرو خود را از طعمه حریق شدن نجات دهد!


6- سرعت تصادف : 225 کیلومتر در ساعتیک سوپراسپورت انگلیسی به نام tvr t350c در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی با سرعت 225 کیلومتر در حال حرکت بوده که راننده با از دست دادن کنترل خودرو آن را به گاردریل می کوبد. سپس tvr تغییر مسیر داده و به سمت مخالف سقوط می کند.


5- سرعت تصادف : 241 کیلومتر در ساعت

به گفته مالک که مدت ها پس از حادثه توانست به حالت عادی برگردد تنها شش روز پس از پرداخت 350 هزار دلار برای خرید لامبورگینی مورسیه لگو در یکی از اتوبان های مصر تصادف وحشتناکی به وقوع پیوست و تنها دلیل بروز این حادثه انجام آزمایش سرعت و رسیدن به عدد 241 کیلومتر عنوان شده است!


4- سرعت تصادف : 257 کیلومتر در ساعتدر اکتبر 2005 در کشور ایتالیا یک دستگاه فراری انزو با سرعت 257 کیلومتر به شدت صدمه دید و غیر از آنکه مالک جان خود را از دست می دهد این سوپراسپورت چند تکه می شود. شاهدان محلی عنوان داشتند که راننده 41 ساله انزو پیش از بروز حادثه بارها با چنین سرعتی مسیر را طی کرده بود.


3- سرعت تصادف : 265 کیلومتر در ساعتدر بزرگراه های قطر تنها یک بی مبالاتی سبب می شود تا راننده کم سن وسال با رسیدن به سرعت 265 کیلومتر توسط مرسدس بنز SLR با مرگ دست و پنجه نرم کند و تعادل خودرو از دست رفته وپس از واژگون شدن به سه تکه تقسیم شود.


2- سرعت تصادف با 273 کیلومتر در ساعت

این بار دوج وایپر مدل 1998 پس از کسب سرعت 273 کیلومتر و عدم کنترل پذیری در آریزونا از بالای پل به پایین سقوط می کند. آیا با چنین تصویری راننده هنوز هم نفس می کشد؟


1- سرعت تصادف با 315 کیلومتر در ساعت


سریع ترین تصادف دنیا که تا کنون با یک سوپراسپورت به ثبت رسیده چسبیدن عدد کیلومتر شمار یک دستگاه فراری انزو به 315 کیلومتر است که طبق تحقیقات پلیس راننده به دلیل استعمال مشروبات الکلی قادر به کنترل خودرو نبوده و نکته جالب آن که راننده جان سالم از حادثه به در برده. فرار را بر قرار ترجیح داده وصحنه حادثه را ترک کرده است. اما پیدا کردن مالک فراری انزو کار دشواری برای نیروی پلیس نیست.


در جمع بندی کلی در تمامی 10 تصادف عدم رعایت سرعت مجاز و عدم کنترل روی خودرو سبب بروز سانحه شده که در بیشتر موارد منجر به از دست رفتن جان راننده سرنشینان و صدمه زدن به خودروهای کناری و به خطر انداختن امنیت و زندگی سایرین گردیده است. پدال گاز و فرمان همیشه گوش به فرمان ما هستند اما بازگشت ثانیه های عمر امکان پذیر نیست!

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد